Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Doğa Aktiviteleri Grubu Spor Kulübü Derneği Tanıtım Filmi from DAG Doğa Aktiviteleri Grubu on Vimeo.

Sevgili Doğaseverler,

Doğaya gönül vermiş 7 kişi tarafından 13 Nisan 2000 tarihinde kurulan derneğimiz, 15 Nisan 2003 tarihinde de tescil işlemlerini tamamlayarak doğa ile ilgili etkinliklerini Spor Kulübü adı altında devam ettirmektedir.

Kulubümüz büyük çoğunluğunu kendi bünyesinde, bir kısmını ise dışardan destek alarak düzenlediği eğitimler çerçevesinde dağcılık, kaya tırmanışı, kampçılık ve doğa yürüyüşü başta olmak üzere çeşitli etkinliklerde bulunuyor. Ama bu etkinliklerin doğaya ve yaban yaşama saygılı olma ilkesine sadık kalınarak belirli etik kurallar içerisinde gerçekleşmesine özel bir özen gösteriyoruz. 


Amacımız hem doğaya, hem de birbirimize karşı dürüst olmak ve bu bilinci tüm üyelerimize, günübirlik etkinliklerimize katılan herkese aşılamak. Doğaya olan sevgimizde samimiyiz. Tüketmek ve yok etmek için değil, yaşatmak ve korumak için varız. Kendi özgürlüğümüz kadar, diğer canlıların özgürlüklerine de saygılıyız. Doğanın bize sunduğu tüm kaynakları diğer canlılarla paylaştığımızın bilincindeyiz. Ormanlarımızın ve nehirlerimizin yaşadığımız dünyanın bir parçası olduğunu, onları sorumsuzca kullanma ve tüketme hakkımız olmadığı düşüncesindeyiz. Arkamızda iz bırakmadığımız gibi atılmış çöpleri de olanaklar çerçevesinde toplamaya gayret ediyoruz.

DAG alilesine katılan yeni üyelerimizi, sadece bilgili ve yetenekli sporcu olarak değil aynı zamanda güzelliklerini yaşadığımız doğaya karşı bilinçli olmaları konusunda da eğitiyoruz. Her yıl Mart ayında baslayan Temel, Gelişim ve İleri eğitimlerimiz, seminer ve uygulamaları ile birlikte yapılır ve sonraki yılın Şubat ayında tamamlanır. Amaç; her arkadaşımızın doğada kendi başının çaresine bakabilecek düzeye gelmesini sağlamak. Etkinliklerimizi herzaman doğanın izin verdiği ölçüde tamamlar, deneyimlerimizi paylaşırken, bireysellik yerine birliktelik düşüncesi içerisinde olmaya özen gösteririz.

Eğer siz de, biz “doğayız” diyorsanız, gelin tanışalım. Türkiye`nin dağlarını, ormanlarını, kanyonlarını, vadilerini, buzullarını, yaylalarını, nehirlerini kısacası büyüleyici doğasını keşfetmenin, onu yakından tanımanın keyfini birlikte yaşayalım.

Hiçbir nehir boşa akmaz!

Doğa Aktiviteleri Grubu 


DAG`ın Fikir Babası Atila Ulaş`ın 17. Yıl Mesajı:

Değerli DAG üyeleri, üye adayları,

Doğayı anlamak, değerini bilmek, uyum sağlamak insanın her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyacağı en önemli yaşamsal keşiflerden biri olmalı. DAG doğayı keşfederken, sevgisini ve saygısını aktivitelerinde yansıtan güzel insanların kulübü oldu ve olmaya devam edecektir. Aklım ve yüreğim sizlerle. 17. yılımızı kutlarım. Kucak dolusu sevgilerimle...

Atila ULAŞ, 27.02.2017, İznik

 

Telif Hakkı © 2013, Doğa Aktiviteleri Grubu
Bizi sosyal medyada takip edin. Doğa Aktiviteleri Grubu Facebook adresimizDoğa Aktiviteleri Grubu Twitter adresimizDoğa Aktiviteleri Grubu Twitter adresimiz